De Nederlandse ambassade te New York CG is op zoek naar een stagiair(e) voor de periode 15-03-2026 t/m 30-07-2026.
De succesvolle kandidaat voor deze stage zal deel uitmaken van de afdeling Pers en Culturele Zaken (PCZ). Het culturele afdeling van het Consulaat-Generaal in New York biedt een unieke leerplek in de meest dynamische culturele stad ter wereld. Wij bieden de mogelijkheid om te proeven van het culturele werk in de VS door praktische ervaring op te doen met het uitvoeren van het Internationale Cultuur Beleid in de VS.
De stagiair zal tijdens de stage bij het Pers en Culturele Zaken (PCZ)-team een onderzoek uitvoeren passend binnen de studie en behoefte van de afdeling, zoals trends en ontwikkelingen in het culturele veld in de VS of monitoring en evaluatie. Om zoveel mogelijk leermomenten passend bij meerdere kunst- en cultuurstudies tegemoet te komen, wordt er gedurende de stage meegewerkt aan campagnes, projectondersteuning, interne en externe communicatie met extra aandacht voor promotie via pers, online en social media.
Daarnaast zal de stagiair diverse taken verrichten binnen het Pers en Culturele Zaken (PCZ)-team, om een zo goed en compleet mogelijk beeld te krijgen van de uitvoering en implementatie van het Internationaal Cultuurbeleid op de post en in de VS. Deze taken gebeuren onder supervisie van Hoofd PCZ in samenwerking met beleidsmedewerkers. Er is voldoende ruimte voor initiatief en geambieerde leerdoelen.
Deze taken bestaan uit:
- redactie en content creatie t.b.v. de social media kanalen en website Dutch Culture USA;
- het uitvoeren van een onderzoek op het terrein van de prioriteiten binnen internationaal cultuurbeleid in de V.S.;
- het monitoren en analyseren van Nederlandse culturele activiteiten en zichtbaarheid ervan in de Amerikaanse pers en media;
- de communicatie met interne en externe contacten, het screenen en beantwoorden van vragen via brieven, telefoon en e-mails in afstemming met het PCZ-team;
- het bijdragen aan actieve monitoring en aan de evaluatie van de projectbijdragen van de afdeling;
- kennismaking met het internationaal cultuurbeleid (ICB) en beleidsmatige keuzes om projecten te ondersteunen;
- de voorbereiding en deelname aan presentaties en zichtbaarheid online en in persoon, bij exposities of op beurzen;
- het ondersteunen en representeren bij sociale evenementen en culturele projecten.