Hoe jij bijdraagt
Rijkswaterstaat beschikt over veel informatie over de chemische waterkwaliteit van de Westerschelde. Denk aan meetgegevens, emissiedata, vergunninginformatie en gegevens over afvalwater. Deze informatie komt uit verschillende bronnen en is daardoor niet altijd eenvoudig in samenhang te bekijken. Een digital twin kan helpen om deze kennis beter te ontsluiten en met elkaar te verbinden.Tijdens jouw afstudeerstage onderzoek je wat nodig is om zo'n digital twin te ontwikkelen. Je gaat in gesprek met toekomstige gebruikers om te achterhalen welke informatie zij nodig hebben en welke componenten belangrijk zijn. Vervolgens inventariseer je welke databronnen al beschikbaar zijn en welke gegevens nog ontbreken.
Op basis van je onderzoek werk je toe naar een conceptuele opzet of dummy van een digital twin die aansluit bij de digitale omgeving van Rijkswaterstaat. Je brengt daarin data en gebruikersbehoeften samen en adviseert Rijkswaterstaat over de verdere ontwikkeling. Zo lever je een concrete bijdrage aan een beter en meer samenhangend beeld van de chemische waterkwaliteit van de Westerschelde.
Wat ga je leren?
- gebruikerswensen ophalen en vertalen naar functionele eisen en een conceptueel model
- verschillende databronnen verzamelen, beschrijven, rubriceren en met elkaar in verband brengen
- je verdiepen in de mogelijkheden en toepassing van Digital Twins binnen Rijkswaterstaat
- data en inhoudelijke kennis over chemische waterkwaliteit vertalen naar een bruikbaar digitaal concept
- samenwerken met experts op het gebied van waterkwaliteit, vergunningverlening, handhaving en digitalisering
Jouw stage bij Rijkswaterstaat
Je komt terecht bij het organisatieonderdeel Water, Verkeer en Leefomgeving (WVL), binnen de afdeling Kennis en Innovatie. Deze afdeling houdt zich bezig met kennisstrategie, innovatie en kennisontwikkeling binnen Rijkswaterstaat. Je wordt begeleid vanuit de afdeling BNKI, met als contactpersoon Mattijs Erberveld. Daarnaast stem je regelmatig af met Thijs Poortvliet van de afdeling team verkenningen en planuitwerking.Voor jouw onderzoek werk je samen met verschillende inhoudelijke teams. Zo heb je contact met collega's die zich bezighouden met chemische waterkwaliteit, verkenningen en planuitwerking, vergunningverlening en handhaving en digitalisering. Je krijgt dus volop ruimte om aanvullende experts binnen de organisatie te benaderen zodat je een breed en volledig beeld kunt vormen van de mogelijkheden.