Hoe jij bijdraagt
Tijdens deze afstudeerstage maak je deel uit van het communicatieteam van Rijkswaterstaat Midden-Nederland. Samen met het team bepaal je een onderzoeksonderwerp dat aansluit bij jouw opleiding én bij actuele vraagstukken binnen de afdeling. Het uitgangspunt is dat jouw onderzoek direct bruikbaar is voor de organisatie en daadwerkelijk wordt toegepast in de praktijk.Je kunt onderzoek doen binnen verschillende communicatiegebieden, zoals persvoorlichting, crisiscommunicatie, publiekscommunicatie, verandercommunicatie of interne communicatie. Eerdere stagiairs onderzochten bijvoorbeeld hindercommunicatie tijdens wegwerkzaamheden, persrelaties bij grote projecten en mogelijkheden om het intranet verder te verbeteren.
Naast je onderzoek draai je actief mee in het communicatieteam. Je krijgt een rol binnen één van de projecten waarvoor de afdeling communicatie ondersteuning biedt. Zo kun je van dichtbij meemaken hoe Rijkswaterstaat omgaat met publiekscommunicatie en persvoorlichting rondom grote infrastructurele werkzaamheden.
Ook werk je mee aan interne communicatie. Je ondersteunt bijvoorbeeld bij de organisatie van bijeenkomsten voor collega's en schrijft artikelen voor het intranet. Hierdoor krijg je een breed beeld van het communicatievak binnen een grote publieke organisatie en ontdek je hoe verschillende communicatiedisciplines samenkomen in de praktijk.
Wat ga je leren?
- een communicatieonderzoek uitvoeren naar een actueel vraagstuk binnen een grote publieke organisatie
- adviseren op onderwerpen zoals publiekscommunicatie, interne communicatie, persvoorlichting of crisiscommunicatie
- content ontwikkelen voor verschillende doelgroepen en communicatiemiddelen
- meewerken aan communicatie rondom grote infrastructurele projecten
- samenwerken met communicatieprofessionals en andere stakeholders binnen Rijkswaterstaat
Jouw stage bij Rijkswaterstaat
Je loopt stage binnen het communicatieteam van Rijkswaterstaat Midden-Nederland. Dit team bestaat uit 8 communicatieprofessionals met verschillende expertises. Samen ondersteunen zij de organisatie met communicatieadvies, publiekscommunicatie, persvoorlichting, interne communicatie, evenementen en content voor onder andere websites en sociale media.De regio Midden-Nederland bestaat uit ongeveer 300 collega's en beheert onder meer de snelwegen in Utrecht en Flevoland, het Amsterdam-Rijnkanaal, het IJsselmeergebied en de Afsluitdijk. Je werkt mee aan communicatievraagstukken die direct zichtbaar zijn voor Nederland.
Tijdens je stage krijg je een vaste begeleider uit het communicatieteam. Je krijgt veel ruimte om zelfstandig aan je onderzoek te werken, terwijl je tegelijkertijd onderdeel bent van het team en meedraait in de dagelijkse praktijk. Het team werkt graag op kantoor in Utrecht en moedigt je aan om regelmatig aanwezig te zijn, zodat je optimaal kunt leren van collega's en de organisatie.